26 Ocak 2012

Eşikaltı Büyücüleri - Ahmet Şerif İzgörenEşikaltı Büyücüleri - Ahmet Şerif İzgören

Reklamcılıkta sıkça kullanılan ve bilinçaltınıza marka imgelerini yerleştirip sizi bir nevi ürünlerini tüketmeye proglamlayan işaretlerin ciddi ve başarılı bir şekilde anlatıldığı ufkunuzu açacak süper bir yapıt olmuş. İlk olarak kitapta bahsi geçen bazı reklamlardaki işaretleri ne kadar baksam da göremedim bunu kabul ediyorum. Geri kalanlarda ise vay, oha, yuh şeklinde hayretler içerisinde inceledim. Bu tip bir çalışma sanırım Türkiye'de ilk kez bu detayda yapılmış. Bir diğer nokta da reklamların markaları alkışlanası ve saygı duyulası bir cesaretle sansürlenmeden yayınlanmış. Bu durum yazar ve yayınevi için maddi sorunlara yol açabilecek olsa da İzgören'in doğru olduğuna inanarak yaptığını anlattığı kısım da gerçekten övgüyü hak ediyor.

Fiyatı en başta yüksek gelebilir, bunun nedeni birinci sınıf kağıda renkli olarak reklamları basıp görüntüleri en iyi şekilde aktarmaya çalışmış olmanın maliyetinden kaynaklanıyor. Araştırmaların sonucunda para kazanmak gibi ana bir amaç olmadığı için de aslında kitabın fiyatı o kadar da yüksek değil. İnternette biraz araştırırsanız zaten %25 indirimli edinebiliyorsunuz.

Kesinlikle okunup feyz alınarak mümkün olduğu kadar bilinçlendirmek istediğiniz herkese tavsiye edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Helal olsun Ahmet Şerif İzgören!

Hiç yorum yok: